گیاه البرز
'گیاه البرز'

دیفنوکونازول

دیفنوکونازول

دیفنوکونازول

معرفی:

این قارچ کش در بازار با نام تجاری دیویدندDividend 3% DS, 3% FS موجود می‌باشد. این قارچ کش دارای انواع فرمولاسیون به صورت FS,EC,DS,WG,SC می‌باشد. قارچ کش یسیستمیک دارای خاصیت پیشگیری و معالجه‌ای از گروه تریازول‌ها است که برای ضد عفونی بذر گندم به کارمی‌رود. این قارچ‌کش برای پیشگیری و درمان است و بازدارنده بیوسنتز ارگوسترول دیواره سلولی می‌باشد و توسعه قارچ را متوقف می‌کندکه با یک دامنه فعالیت وسیع با محافظت از کیفیت محصول به صورت برگی یا تیمار بذری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مکانیسم اثر:

این قارچ کش علاوه بر اینکه دارای خاصیت سیستمیک است، خاصیت پیشگیری و معالجه ‌ای نیز دارد. با ممانعت از بیوسنتز ارگوسترول دیواره سلولی باعث می‌شود که توسعه قارچ متوقف شود. خاصیت محافظتی طولانی مدت علیه اسکومایست¬ها، بازیدیومایست¬ها و دوترومایست¬ها ایجاد می‌کند. با کلیه ارقام گندم سازگار بوده و از طریق بذر جذب و وارد جوانه شده و با کنترل بیماری‌های بذر زاد شرایط مطلوبی جهت رشد جوانه‌های گندم فراهم می‌آورد. در ضمن از طریق برگ هم جذب شده و حرکت‌ آکروپتالی در گیاه دارد.

موارد مصرف:

قارچکشی سیستمیک با دامنه وسیع حفاظتی محصول برای ضد عفونی بذر می¬باشد. در ایران به عنوان یک تیمار بذری نیز علیه طیف وسیعی از پاتوژن‌های گندم و جو به میزان ۲۰۰ گرم در ۱۰۰ کیلوگرم بذر مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دو صورت قابل استفاده می‌باشد یکی ضد عفونی به صورت پودر با فرمولاسیون DS و دیگری به صورت مایع با فرمولاسیون FS است که محلول تهیه شده آن باید در مدت ۲۴ ساعت مصرف شود. جهت کنترل سیاهک آشکار گندم و جو از فرمولاسیون ۳%DS به میزان ۲ در هزار استفاده می‌شود. دیفنوکونازول را می‌توان بدون حل کردن در آب و یا به صورت رقیق شده، توسط دستگاه‌هایی که قارچ‌کش را توسط نازل و یا دیسک دوار بر روی بذر گندم می‌پاشند، مصرف نمود. در سطح مزرعه می‌توان از بشکه‌هاییکه توسط اهرم چرخانده می‌شوند استفاده کرد.

سازگاری و اختلاط:

با سایرحشره‌کش‌ها یا فرمولاسیون‌ها سازگاری ندارد، لیکن قابل اختلاط با قارچ‌کش‌های مجاز برای ضدعفونی بذر در گندم می‌باشد. در شرایط مزرعه‌ای روی میکروارگانیزم‌های موجود در خاک اثر ندارد.

موارد توصیه دیفنوکونازول در محصولات کشاورزی:

نام محصولنام بیماریمقدار مصرف برای ۱۰۰۰ کیلو بذر
گندمسیاهک پاکوتاهفرم DS ۲۰۰ گرم، فرم  FSیکلیتر
سیاهک آشکار۲ لیتر
سیاهک پنهان۱ لیتر

ملاحظات عمومی:

  • جهت اطلاع از جزئیات با کارشناسان حفظ نباتات منطقه مشورت نمایید.
  • قبل از مصرف سم، برچسب آن را به دقت مطالعه نمایید.
  • فروش این سم بدون نسخه گیاه پزشک ممنوع است.
  • شرکت گیاه در قبال عواملی که خارج از کنترل شرکت بوده و یا در اثر استفاده نادرست از محصول باشد، مسئولیتی نمی¬پذیرد.


گیاه البرز مرکز فروش محصولات شرکت گیاه


گیاه البرز ٬ مرجع فروش و مرکز خرید عمده انواع محصولات کشاورزی ٬ اعم از انواع سموم کشاورزی و باغبانی ٬ آفت و حشره کش ها٬ انواع حلرون و علف کش ها و همچنین مرکز عرضه انواع کود ها و مواد ریز مغذی مناسب پرورش انواع گیاهان می باشد.

شما می توانید برترین انواع سموم کشاورزی و کود های مکمل و محصولاتی همچون دیفنوکونازول را با مناسب ترین قیمت از ما تهیه کنید.جهت خرید این محصول با ما تماس بگیرید


منبع: شرکت گیاه

جهت خرید این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش : مهندس مبینی
خدمات رسانی: ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه گیاه پزشکی توسط کارشناسان مجرب
داروخانه گیاه پزشکی گیاه البرز با شماره مجوز: 3108201745020015
آدرس: کرج- بلوار جانبازان (خیابان چالوس)-200 متر بالاتر از بانک ملی سابق
ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه 9:30 تا 19 پنجشنبه : 9:30 تا 17
mobile icon شماره موبایل: 09196819424
email icon پست الکترونیکی: [email protected]
مدیر فنی: دکتر محمد مهدی خیامی راد – دکترای گیاه پزشکی